Şık Koltuk Evi
trende
Kampanya Spotu Başlığı
Bu alana opsiyonel bir kampanya/duyuru/açıklama ekleyebilirsiniz.
BUTON METNİ

Köşe Koltuk Takımı

Köşe Koltuk Takımı
  • Köşe takımları hem dinlenmek hem de misafirleri ağırlamak için üretilen takımlara denilmektedir. Kullanılan alanlarında genelde L şeklinde bir görünüm oluşturdukları için L koltuk takımları olarak da bilinen köşe takımlar, pek çok görsel açıdan çeşitliliğe de sahip oldukları için dikkat çekiyorlar. Farklı malzemelerden yapılabilen köşe takımlarının temel işlevi kullanılacak alanda çok fazla yer kaplamamaya olanak tanımasıdır. Evlerde hareket serbestliği önemli olduğundan fazla yer kaplayacak mobilyalar kullanılmak istenmediği için köşe takımlarını tercih edenler daha pratik bir kullanım olanağı bulmuş oluyorlar. Farklı desen ve renklerde sunulan köşe takımı modelleri bu sayede çeşitli fonksiyonel özellikler de sunarak farklılık taşıyorlar. Kullanım alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre tasarlanan köşe takımlarının bazıları açılır yapıda oldukları için yatak olarak da kullanım olanağı sunuyorlar.

    Köşe Takımına Nasıl Karar Verilir?

    Köşe takımlarının avantajları görülmesi için öncelikle doğru köşe takımını seçmek önem tanıyor. Köşe takımı satın almadan önce kullanılacak alanın boyutlarının göz önünde tutulması büyük önem taşıyor. Kullanılacak alanda yapılacak ölçüm sayesinde köşe takımları da tam işlevsel olarak bu alanlarda kullanılabilir. Ölçümün göz kararı olarak değil mezura gibi araçlar ile yapılması da köşe takımı kullanımı için en doğru sonuçları verecektir. Ölçü alma işlemi yapılırken öncelikle köşe takımının yerleşeceği alana yakın olan duvarların ölçüsünün alınması gerekiyor. Koltuk takımının sırt kısmının verilecek olan duvarın sol ve sağ taraflarında boşluk bırakılması da tavsiye edilmektedir.

    Bunun yanında sehpa kullanılmasa bile koltuğun yan taraflarında belirli oranlarda boşluk bırakmak daha güzel ve dengeli bir görünüm yaratarak koltuk takımlarının şıklığını arttırmış oluyor. Seçilecek koltuğun ne kadar derinliğe sahip olacağını anlamak için de bu durumda ortaya sehpa koyulacak gibi düşünmeniz yararlı olacaktır. Hareket alanının kısıtlanmasına neden olacak, derinliği yüksek olan köşe takımı seçmek bu sayede engellenebilir. Aynı zamanda koltuk takımının yerleştirileceği alanın zeminine bantlar koyarak ölçüleri de daha doğru bir şekilde alma imkanı bulabilirsiniz.

    Köşe takımları kullanışlı yapıları sayesinde küçük ve orta büyüklüğe sahip alanlarda harika sonuçlar verirken aynı zamanda büyük alanlarda da kullanıma uygundur. Büyük alanlarda köşeler yerine daha ortada kalacak şekilde kullanılıyorlar ve böylece daha özel bir oturma alanı da sağlanmış oluyor. Ayrıca büyük salonlar için üretilen gösterişli köşe takımları şıklığı ve ihtişamı da özel olarak vurgulayarak daha özel bir kullanım olanağı elde edilmesini mümkün hale getiriyor. Bu özelliklere dikkat ederek köşe takımlarının avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 
Fotoğraf Galerisi
 
 

 

 

Bize Sorabilirsiniz

18 Haziran 2016
4.238 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?